Nové lekce - fyziofitness 

Jaro je v plném proudu a nová energie se objevila i v prostorách naší tělocvičny - od dubna je tu pro vás jóga s Katarínou Mikulandovou z Jóga Ateliéru. Na její pondělní lekci od 11:30 se můžete hlásit přímo u lektorky prostředníctvím emailu katarina.mikulandova@gmail.com.

Otevřené pro nové zájemce zůstávají i některé ze stávajících lekcí ISL - pondělní taiči i lekce posilování s vlastní vahou s PaedDr. Petrem Tlapákem a středeční cvičení pro děti s Mgr. Jitkou Poledníkovou. Všechny potřebné informace najdete tady, lekce rezervujte jako vždy přes recepci ISL.

fyziorun.jpg

FyzioRun 2018

10.5. 2018 se v Oboře Hvězda v Praze uskuteční další ročníku FyzioRun - běhu, jehož výtěžek putuje na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou. Přijďte si i vy zaběhat pro dobrou věc! Propozice závodu najdete na https://www.behej.com/zavod/27338 . 

Pozvánka - Kurz funkční diagnostiky ramene

Vyučující: Mgr. Stanislav Machač, Ph.D. , MUDr. Jakub Kautzner, Ph.D.

termín: 2.-3.6. 2018 _ cena: 3800,- vč. DPH (20% sleva pro členy Asociace studentů fyzioterapie)

Kurz je určen fyzioterapeutům a lékařům. Vyšetřovací postupy, které budou vyučovány, jsou kombinací tradičních přístupů pražské rehabilitační školy, zkušeností nashromážděných samotnými lektory a ve velké míře znalostí založených na mezinárodním vědeckém pokroku. Ačkoliv je kurz primárně koncipován jako diagnostický, důraz bude kladen na praktickou uplatnitelnost funkčního vyšetření pro zvolení správného terapeutického postupu u jedinečného pacienta. V té návaznosti budou obecně probrány vhodné terapeutické metody.

První den kurzu (sobota) bude věnován klinickému vyšetření pacienta se symptomy bolestivého ramene. Důraz bude kladen na anamnézu, praktický nácvik funkčních testů a celkový pohled na funkci ramene v rámci globálních pohybových vzorů. Proběhne ortopedická přednáška objasňující stavy ramene indikované k operačnímu řešení, možné operační postupy a z toho plynoucí rozdíly v pooperační rehabilitaci. Hlavní součástí nedělního programu bude ukázka a nácvik funkčního vyšetření ramene pomocí sonografie.

Lektory kurzu budou fyzioterapeut a ortoped. Oba mají za sebou vedle klinické zkušenosti také výzkumnou a pedagogickou činnost. Těšíme se na prolínání pohledů fyzioterapie a ortopedie.

Přihlášky posílejte na recepce@sportovnilekarstvi.cz, uveďte jméno účastníka včetně titulu, data narození, adresy, telefonního kontaktu a názvu pracoviště. Do poznámky uveďte, chcete-li vystavit daňový doklad.

 
FINMAG_2018_02_únor_sport-1-1-001.jpg

Kam s nimi?

Finmag je alternativní publicistický magazín o ekonomice, penězích a světě v souvislostech. V jeho aktuálním čísle ale najdete i zajímavou úvahu o sportu dětí, kde vyslovil svůj názor i fyzioterapeut ISL Mgr. Stanislav Machač, Ph.D.. Co si o tom všem myslí nejen on, ale i další odborníci, zjistíte po kliknutí na tlačítko níže.