Hledáme posilu do týmu - pobočka Kladno

Rozšiřujeme naše řady i nadále - aktuálně hledáme fyzioterapeuta pro detašované pracoviště v Kladně. Požadujeme ukončené minimálně Bc. vzdělání, samostatnost a organizační schopnosti. K dispozici je prostor dvou ordinačních dnů v týdnu (úterý a čtvrtek). Předchozí zkušenosti vítány.

V případě zájmu kontaktujte vedoucího fyzioterapeuta Mgr. Martina Svitka na e-mail martin.svitek@sportovnilekarstvi.cz

 

Volné termíny fyzioterapie a masáží

Náš kolektiv v pražském sídle ISL během září rozšířilo několik kolegů - fyzioterapeuté Filip, Martin, Jitka a Michal a masérka Eliška. Máme tak dostatek volné kapacity pro nové pacienty a velmi krátké objednací doby. Využijte příležitost a rezervujte si termín!

 

Změna sídla ISL + omezení provozu

ISL projde na podzim velkými změnami - čeká nás stěhování na novou adresu. Posledním ordinačním dnem na Letné bude 29.11. 2018. V nových prostorách v areálu Zámečku Malvazinky nás najdete od prosince 2018, v mezidobí bude recepce i všechny ordinace lékařů i fyzioterapeutů uzavřeny. Datum, od kdy nás najdete v novém působišti, upřesníme během listopadu.

S přesunem souvisí i změna námi poskytovaných služeb - v rámci Institutu nebude nadále možnost absolvovat nejrozsáhlejší z původně nabízených sportovních prohlídek (SP4 a SPC) ani vyšetření nutričním terapeutem.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkáním v novém - na adrese U Malvazinky 7, Praha 5.

 

 

Kurz Základy ultrasonografie hybného systému

Na podzim budeme hostit další kurz nizozemské společnosti SonoSkills - Základy ultrasonografie hybného systému, na kterém se podílí i fyzioterapeut ISL Mgr. Stanislav Machač, PhD.. Praktická výuka proběhne v ISL v termínech 5-7.10. + 30.11. - 2.12. 2018. Více info na stránkách kurzu: http://msk-ultrazvuk.cz/ 

 

Sportovní prohlídky pro děti

Na letošní Den dětí jsme pro vás a vaše děti připravili neobvyklý dárek - k dnešnímu dni, tj. 1.6., v rámci sportovních prohlídek dětem do 18 let přestáváme měřit tuky.

Důvody jsou velmi pádné.
- a to jednak etické: měření bylo zneužíváno k nemístnému tlaku zejména na dívky v rizikových sportech - vznikal nátlak na snížení váhy, který není motivován ani zdravotně, ani z jiných důvodů prospěchu dítěte, ale jen s cílem maximalizovat výkon dítěte bez toho, aby se ho někdo ptal, jak to cítí a vnímá ono samo
- jednak metodické: měření tuků kaliperem či jinou jednoduchou metodou je zejména u dětí zatíženo velmi vysokou chybou v řádu až desítek procent, mnoho lidí tomu nerozumí či rozumět ani nechce a lpí na jednom čísle, které je naprosto zavádějící

Přejeme si, aby děti sport bavil a aby neohrožoval jejich zdraví ani psychiku.

Dohoda vzešla z rozhovoru s Českou společností tělovýchovného lékařství, pokud bude nezbytné vyšetření z objektivních důvodů zařadit, samozřejmě jej provedeme - nikoliv už ale paušálně.