Fyziofitness (tělocvična) - objednávání

Telefonicky: + 420  233 320 533
Emailem: recepce@sportovnilekarstvi.cz

popis jednotlivých lekcí najdete níže na této stránce; výběr případně konzultujte se svým fyzioterapeutem či lékařem

TELOCVICNA-PROGRAM-NA-WEB-2018-001.jpg

Pronájem tělocvičny

Zabýváte se pohybem? Hledáte prostory i kvalitní zázemí pro svoje semináře, lekce či tréninky? Chcete pracovat v příjemném prostředí s výbornou dopravní dostupností? U nás je místa dost!

Naše tělocvična má 110 m2, vybavení k dispozici pro vaše lekce (TRX, pěnové válce, gymbally, overbally, karimatky...), dámskou a pánskou šatnu, sprchy a sociální zařízení. Pro více informací o možnostech pronájmu nás kontaktujte na recepce@sportovnilekarstvi.cz. Aktuálně platná cena pronájmu je 500Kč/hod bez DPH.


Cvičební programy

Cvičení pro pacienty se skoliózou

Cvičení připravené pro klienty s lehčí i se závažnější formou skoliózy. Je určeno zejména dětem a mladistvým, kteří ještě nedokončili růst a vyžadují tak kontinuální terapeutickou péči s cílem zabránit progresi skoliotické křivky. V ideálním případě bychom si přáli, aby pacient napřed absolvoval sérii individuálních terapií u fyzioterapeuta a dokázal tak lépe porozumět pokynům při skupinovém cvičení.

Lekci vede fyzioterapeutka Mgr. Tereza Kindlmannová.

Termín: úterý od 16:00

Tai-ji

Pozitivní vlivy cvičení typu taiči si vysvětlujeme soustavným dodržováním fyziologického postavení kloubů a těla jako celku vůbec při pohybu. Klouby jsou přitom nastaveny tak, aby jejich zatížení bylo co nejekonomičtější. Takový způsob jejich nastavení vede i ke zkvalitnění zapojení jednotlivých svalů i jejich vzájemné spolupráce; benefitem je i zklidnění mysli a navození psychické pohody.

Lekce vede fyzioterapeut PaedDr. Petr Tlapák, CSc..

Termíny: pondělí od 17:00

Zdravá záda

Ojedinělá kombinace jógy a technik fyzioterapie, ale i vědomé relaxace a práce s vnímáním vlastního těla. Uvolníme nadbytečné napětí tuhých a zkrácených svalů, objevíme a posílíme ty svaly, které opomíjíme. Pracujeme s držením těla i dýcháním, měníme navyklé vzorce pohybu. Cvičení ocení ti z nás, kteří hledají úlevu od bolesti, kompenzaci pracovního zatížení nebo návaznost na absolvovanou individuální fyzioterapii.

Lekce vede fyzioterapeutka Mgr. Daniela Jílková.

Termíny: středa od 12:00
 

Posilování

Obejde se zdravý a kvalitní pohyb bez síly? Rozhodně ne. PaedDr. Petr Tlapák, CSc. je fyzioterapeut zkušený v gymnastice i kulturistice (mistr Evropy 1976, dvakrát bronz na MS masters, šestinásobný mistr republiky) a bývalý reprezentační trenér. Na lekci posilování vám ukáže, že silový trénink patří i do vašeho života a vaší sportovní přípravy. Naučí vás jak zesílit zdravě, chytře a tak, aby vás to bavilo.
Pracujeme v malé skupince, převážně s vlastní vahou či jednoručními činkami.

Lekce vede fyzioterapeut PaedDr. Petr Tlapák, CSc..

Termíny: pondělí od 16:00

Cvičení pohybové koordinace pro děti

Lehce a hravě laděné cvičení pro děti má za úkol rozvíjet pohybové dovednosti, vnímání vlastního těla a koordinaci pohybu. Pro zpestření využijeme na lekcích velké míče, balanční podložky a další pomůcky. Pracujeme v menší skupince, lekce je určena dětem ve věku 8 - 12 let, případné výjimky dle dohody s lektorkou.

Lekce vede fyzioterapeutka Mgr. Jitka Poledníková.

Termíny: středa od 17:00