ZDRAVOTNÍ MANUÁLNÍ A PŘÍSTROJOVÉ LYMFODRENÁŽE

ZDRAVOTNÍ MANUÁLNÍ A PŘÍSTROJOVÉ LYMFODRENÁŽE

Nově nabízíme terapeutické řešení v manuální, či případně v kombinaci manuální a přístrojové lymfodrenáže.

Terapie je indikována při následujících obtížích a diagnózách
•    chronické otoky horních i dolních končetin
•    přetrvávající otoky po svalových a kloubních zraněních
•    přetrvávající otoky po operacích kloubů
•    otoky po onkologických operacích ( např. při rakovině prsu ) s doporučením od onkologa
•    otoky při chronické žilní nedostatečnosti ( křečové žíly, tromboflebitidy )
•    při migrénách
•    otoky při artózách nosných kloubů ( kyčel, koleno, hlezno)
•    u rekreačních i profesionálních sportovců  k podpoře regenerace, k posílení imunity a ke zmírnění únavy organismu.
 

Součástí péče je anamnéza, antropometrie, nácvik automasáže a další logické kroky. Jde o zdravotní službu pro indikované pacienty, ne o kosmetické lymfatické masáže

Terapii vedou zkušené a akreditované fyzioterapeutky a trenérky mgr. Zuzana Stejskalová a Jana Hlaďová

Cena za jednu hodinu lymfodrenáže se pohybuje od 500,- do 900,- Kč. Více informací o cenách a balíčcích je uvedeno v sekci Cenik.

Novinky ve sportovní medicíně

Novinky ve sportovní medicíně

Zveme Vás na další konferenci, kterou pořádáme se spolupráci s našimi partnery. Tento rok je téma dechová limitace výkonu.

Dechová limitace výkonu byla po mnoho let jednou z opomíjených oblastí. Nyní tento přístup prochází revizí a je zcela jasné, že právě dechový systém je limitací výkonu u mnoha sportovců. Pokud Vás toto téma zajímá, rádi bychom Vás pozvali na kongres, který pořádáme 1. prosince v kongresovém centru IKEM v Praze. 

Podařilo se nám dát dohromady velmi atraktivní program v čele s prof. Ursem Bouttelierem, jedním z otců konceptu dechové limitace. Taktéž další přednášející jsou pečlivě vybráni a témata jsme zvolili tak, aby co nejvíce odpovídali praktickým potřebám posluchačů. 

Přihlášku a všechny další potřebné informace jsou v záložce Konference

Tešíme se na Vás 1.12.2016 v 8:00 na IKEMu

 

Hilterapie

Hilterapie

Hilterapie je terapeutická technika založená na použití vysokointezivního laserového záření (HILT = High Intensity Laser Therapy), o výkonu až 3kW (klasické lasery dosahují výkonu v řádu mW až W). Jde o metodu vyvinutou Italskou firmou ASA Laser, která je světovou jedničkou v laserové terapii. Díky vysoké intenzitě záření, umožňuje efektivní ošetření i hlubokých  poranění a složitých degenerativních onemocnění, které pro jiné technologie nejsou dostupné. 

Co je to fyzioterapie

Co je to fyzioterapie

Předpokladem dlouhodobého úspěchu ve sportu je dobře fungující pohybový systém. To platí tím více pro výkonnostní a profesionální sportovce. Zkušenosti ukazují, že jedinec s neřešenou poruchou v nervosvalovém aparátu může být dočasně velmi úspěšný, ale z dlouhodobého pohledu trpí mnohem větším rizikem úrazu a jeho maximální potenciál, tedy i rozvoj herních schopností, je zbytečně omezován.

O doping si říkají i rodiče (Echo24.cz)

O doping si říkají i rodiče (Echo24.cz)

Proč si sportovci nedokážou odříct zakázané látky, když vědí, že jim poškozují zdraví? Jak se změnilo jejich používání ve sportu za poslední desetiletí? Blíží se éra genetického dopingu?

Odhalení rozsáhlých manipulací s dopingem v ruské atletice a dočasné vyloučení tamního svazu z mezinárodní federace IAAF vyvolalo novou vlnu diskusí o tom, zda je dosavadní způsob boje proti zneužívání zakázaných látek ve sportu dostatečně účinný.

V Salonu Týdeníku Echo o dopingu hovořili lékař a šéf Institutu sportovního lékařství Jiří Dostal, bývalý dlouholetý osobní kouč Jaromíra Jágra Marian Jelínek, manažer pro vzdělání Antidopingového výboru ČR Michal Polák a historik Vít Poláček, který zmapoval státem řízené dopování během normalizace. 

Limit (53x11)

Limit (53x11)

Nejúčinnější a nejvyhledávanější droga mezi sportovci napříč společenským spektrem se jmenuje adrenalin. Hormonální koktejl, který dokáže vlít do žil schopnost dosažení hranice vlastních fyzických možností, si ale někdo dopřát prostě nemůže. Příliš brzy totiž naráží na jakýsi „omezovač“ – záhadný fyziologický limit a frustrovaně se ptá sám sebe „co je špatně, že to nejde“. 

Tiše, svaly hovoří (Velo 4/2015)

Tiše, svaly hovoří (Velo 4/2015)

Vývoj techniky přináší nejen lepší kola a materiál, ale také výrazně posouvá možnosti plánování, sledování a vyhodnocování tréninku. Dokonce ani zátěžové testy se už neomezují jen na tradiční laktátovou křivku a její magické body – aerobní a anaerobní práh. Vyrazili jsme vyzkoušet odlišný přístup do moderně vybavené laboratoře v pražském Institutu sportovního lékařství, kde ve spolupráci se techniky ze Sport Medical zavedli nový přístup ke sportovní diagnostice. 

Pouze jedna nádrž (53x11)

Pouze jedna nádrž (53x11)

Tradiční fyziologie zátěže, tak jak se stále ještě učí na mnoha trenérských školách, vůbec neuvažuje, že dechová funkce by mohla být u zdravého jedince limitujícím faktorem výkonu. Ukazuje se však, že je to omyl.